BOČNÉ DVERE

Bočné dvere sa najčastejšie využívajú ako pohodlný, vedľajší vchod do garáže vybavenej sekcionálnou alebo rolovacou bránou.  Dvojkrídlové garážové dvere zvyčajne samy plnia funkciu brány a sú obzvlášť vhodné do budov s atypickým stavebným riešením. Oba typy dverí musia zaručovať účinnú garážovú ochranu, trvácnosť, primeranú úroveň izolácie, elegantný vzhľad ako aj pohodlnú obsluhu.

Jednokrídlové bočné dvere

Bočné dvere slúžia ako pohodlný doplnkový vstup do garáže. Obzvlášť praktické sú, keď garáž slúži aj na iné potreby, napr. na uskladnenie náradia alebo záhradného vybavenia.

Výplň krídla bočných dverí pozostáva z garážových panelov zateplených polyuretánovou penou. Panely môžu mať hrúbku až 60 mm. Je to riešenie známe z najteplejšej brány KRISPOL, jedinej brány na trhu postavenej z panelov s hrúbkou 60 mm po celej výške. Takéto teplé dvere a brány sa dobre overia aj v pasívnych domoch.

Bočné dvere môžu byť zvonku potiahnuté syntetickou fóliou v niekoľkých desiatkach vzorov, maľované v jednej z viac ako 200 farieb alebo môže byť na nich nanesený štrukturálny náter (farba panelov z vnútra ostáva biela). Vo väčšine prípadov je rám dverí potiahnutý rovnakou syntetickou fóliou alebo je zhotovený v rovnakom farebnom odtieni ako je výplň.

 

SYSTÉM DVERÍ DB 75

Systém DB 75 sú dvere vyrobené z panelov o hrúbke zväčšenej na 60 mm. Vďaka kombinácii teplých panelov a 75 mm hlbokých profilov sa dvere ideálne overia v energeticky úsporných a pasívnych domoch. Panely sú k dispozícii vo verzii bez razenia, ako aj s úzkym razením zvonku, natierané alebo potiahnuté syntetickou fóliou.

Garážové dvere svojou konštrukciou nadväzujú na výkyvné brány, čo je riešenie používané v garážach už mnoho rokov. V súčasnosti však môže byť ich obsluha zautomatizovaná a dvere môžu byť ovládané aj pomocou diaľkového ovládača.

SYSTÉM DVERÍ DB 60 / DG 60

Systém je k dispozícii pre bočné dvere (DB) a garážové dvere – dvojkrídlové (DG). Výplň krídiel sú zateplené segmenty brány s hrúbkou 40 mm. Dvere sú k dispozícii v rôznych variantách razenia z vonkajšej strany. Dverový rám je natretý alebo potiahnutý syntetickou fóliou v rovnakej alebo maximálne podobnej farbe ako krídlo.

SYSTÉM DVERÍ DB 51

Systém bočných dverí založený na profiloch s hĺbkou 51 mm. Výplň krídla sú hliníkové profily.

rolovacej brány alebo segmenty s hrúbkou 40 mm. Aby sa dosiahol jednotný vzhľad rámu a krídla a ideálnu súdržnosť s obložením garážovej brány, profily sa na oboch stranách natierajú v jednom z 200 farebných odtieňov RAL.