Pohony sekcionálnych brán pre haly a priemyselné zariadenia

Automatizácia sekčných brán vo firmách má mnoho podôb. Rovnako ako sortiment Marantec. Špecializované pohony sekcionálnych brán vrátane riadiacich systémov sú k dispozícii pre všetky aplikácie a požiadavky – od jednoduchej automatizácie v režime mŕtveho muža až po komplexné komfortné verzie na diaľkové ovládanie . Prirodzene vám ponúkame aj možnosť dodatočnej montáže pohonu sekcionálnej brány. Naše pohony brán  zo  série STA 1  a  MDF  sú tiež flexibilné a možno ich kedykoľvek rozšíriť o ďalšie funkcie a aplikácie.

Séria STA 1

Náš pohon STA 1 je optimálnym riešením pre pružinovo vyvážené sekcionálne brány. Sú vybavené so špeciálne na tento účel vyvinutou prevodovkou spolu so špeciálnym motorom, ktorý poskytuje veľký výkon pri veľmi malom rozmere . Motor a prevodovka STA 1 má kompaktnú konštrukciu a motor  je mimoriadne úzky. Pohony série STA 1 sú k dispozícii pre brány s rôznym priemerom torznej tyče. Ponúkame aj rôzne adaptéry hriadeľa.

 

Séria STAC 1

Kompaktný a výkonný: Znie vám to povedome? To je správne! Nová séria STAC 1 vychádza z osvedčeného pohonu  STA 1. Kompaktný dizajn so šírkou iba 100 mm a robustný hliníkový tlakovo liaty kryt sú v jeho DNA. Riadiaca jednotka je navyše integrovaná do pohonu sekcionálnych brán, vďaka čomu je rad STAC 1 priestorovo úsporným a cenovo výhodným riešením. Dá sa ovládať intuitívne pomocou tenkého tlačidla. Sila sa prenáša cez osvedčený 25,4 mm štandardný dutý hriadeľ.

 

Séria STA 1 FC/I

Náš pohon s frekvenčným meničom pre jednofázové napájanie 230 V. Žiadny trojfázový prúd na mieste inštalácie? Žiaden problém. Tento pohon zo série STA 1 ho generuje. Frekvenčný menič generuje požadované trojfázové napájanie. Okrem toho sú k dispozícii varianty pre brány s rôznym priemerom torznej tyče. Ponúkame aj rôzne adaptéry hriadeľa. Pohon  je vybavený štandardným odblokovaním s núdzovou ručnou reťazou. Pre pohony so štandardným dutým hriadeľom sú voliteľne dostupné rôzne typy odblokovania. V závislosti od typu inštalovaného lanového bubna možno rýchlosť brány, ako aj rýchlosť  pozvoľného rozbehu optimálne prispôsobiť kovaniu sekcionálnej brány.

 

VTA

Bočný motor

Séria Marantec VTA spája všetky výhody jednosmerného motora a zaručuje prevádzku s nízkym opotrebením vďaka jemnému rozbehu a jemnému zastaveniu. Je možné ho použiť na celom svete so všetkými jednofázovými napájacími zdrojmi. Okrem toho môžu byť tieto pohony inštalované aj v stiesnených priestoroch vďaka montáži na torznú tyč brány z boku.

V najnovších verziách ako VTA 11 s dvomi napájacími jednotkami je pohon ešte výkonnejší a rýchlejší. Séria VTA ponúka DC pohony komerčných brán pre sekcionálne brány ideálne pre použitie v malých a stredne veľkých priemyselných halách, dielňach a remeselníckych prevádzkach.

 

VYSIELAČE 

LIFE Home Integration ponúka kompletný rad príslušenstva pre svoje vlastné automatizačné systémy, vrátane riadiacich jednotiek, diaľkových ovládačov a systémov prijímačov. Každý produkt predstavuje bezpečné a spoľahlivé riešenie viacerých požiadaviek na komfort a funkčnosť.

FIDO2 / FIDO4 / DREAM2 / DREAM4 / MAXI2 / MAXI4